Zelený čaj a příznivé účinky

Zelený čaj je tak dobrý pro naše tělo, že se vědci rozhodli ještě hlouběji prozkoumat čemu všemu vlastně prospívá. Dle odborníků je to nejzdravější nápoj, který kdy byl. Samozřejmě žádná potravina nebo nápoj Vás neochrání úplně proti nemocím. Jde o komplexní rovnováhu životního stylu v kobinaci s geny, které máte od Vašich předků.

Zelený čaj a příznivé účinky

Zelený čaj je tak dobrý pro naše tělo, že se vědci rozhodli ještě hlouběji prozkoumat čemu všemu vlastně prospívá. Dle odborníků je to nejzdravější nápoj, který kdy byl. Samozřejmě žádná potravina nebo nápoj Vás neochrání úplně proti nemocím. Jde o komplexní rovnováhu životního stylu v kobinaci s geny, které máte od Vašich předků.

A jaký je vlastně největší pozitivní účinek zeleného čaje? Jsou to katechiny, nebo-li antioxidanty, které chrání buňky před poškozením.Na to se váže mnoho dalšího v čem je zelený čaj prospěšný.

A my se podíváme co konkrétně vědci doposud zjistili:

Zelený čaj napomáhá držet hladinu cholesterolu v krvi v normě. Tím pak dochází k přirozenému oběhu krve v těle a cévy nemají tendenci se ucpávat. To celkově snižuje riziko mrtvice neboť je krevní tlak v normě a na mozek není vyvíjen tlak z krevního oběhu.

Vědci také odhalili vazbu zeleného čaje na potlačení nemocí, které v pozdější fázi mohou za Alzheimerovu chorobu.

Vliv zeleného čaje na hmotnost člověka.

I když je pití zeleného čaje chytrou náhradou za jiné sladké nápoje, nemá žádný prokázaný vliv na hubnutí.

Čaj jako relaxační rituál.

Snad největší prokázaný přínost je ten moment kdy si vychutnáte čaj. Na chvíli zpomalit, vydechnout a zrelaxovat.

Snad nejlepší způsob je přidat zelený čaj do chvíli odstáté vařící vody. Zhruba 160-170 stupňů. Nedojde tak k zničení příznivých chemikálií v čaji pomocí vařící vody. Přidáním cintrónu zajistíte přísun vitamínu C. A když se rozhodujete jaký čaj vybrat. Obecně platí, že ty dražší čaje obsahují více účinných látek, neboť je v nich více aktivní složky.

Na rakovinu zeleným čajem?

Pití zeleného čaje pomáhá buňkám v jakékoliv fázi vývoje. Některé studie však poukazují na to, že by mohl mít vliv na ničení rakovinotvorných buněk. Tyto výzkumy jsou však ve velice ranném počátku a nelze na to spoléhat jako na směrodatné tvrzení. Co je však jasné, že pitím zeleného čaje si rozhodně neuškodíte, právě naopak.

 

 

 

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses