Sport v pokročilém věku

Základní pravidlo: Nikdy není pozdě. Udržovat se v kondici je potřeba pro každého. Těžit s dobré fyzické kondice můžete i v pokročilm věku. A to dokonce i když trpíte nějakou z chorob, kter mohou sužovat zejména starší lidi. Být aktivním Vám pomůže se celkově cítit v lepší kondici a také se dožít vyššího věku. I pokud jste dlouhou dobu necvičili, není žádná překážka právě teď začít. Důležité je vědět jak udělat první krok. A začít pěkně pozvolna.

Sport v pokročilém věku

Základní pravidlo: Nikdy není pozdě. Udržovat se v kondici je potřeba pro každého. Těžit s dobré fyzické kondice můžete i v pokročilm věku. A to dokonce i když trpíte nějakou z chorob, kter mohou sužovat zejména starší lidi.  Být aktivním Vám pomůže se celkově cítit v lepší kondici a také se dožít vyššího věku. I pokud jste dlouhou dobu necvičili, není žádná překážka právě teď začít. Důležité je vědět jak udělat první krok. A začít pěkně pozvolna.

 

Cvičte chytře:

  1. V první řadě je rozumné poradit se o svém cvičebním plánu s doktorem. Zvlášť pokud jste starší nebo máte obavu jaký to bude mít dopad na Vaše zdraví. Je možné, že díky Vašemu stavu bude nutné nastavit nějaké limity pro cvičení. Toho by si měli být vědomi hlavně lidé, kteří trpí problémy se srdcem a podobně.
  2. Nepřehánět zbytečně. Pokud na Vás přijde během cvičení bolest, je nutné přestat. Bolest je vždy včasným varováním. Nesnažte se přes bolest cvičit dál.
  3. Pokud jste necvičili více jak pět nebo deset let. Začněte zlehka. Pro start postačí 5-10 minut cvičení. Postupně můžete navyšovat podle toho jak se budete s výkonem cítit více pohodlně.
  4.  Snažte se vždy o trochu zdokonalit. Důležité je stanovit si malé cíle a těch se držet. Ty Vás poté posunou o krok dále, až se ocitnete najednou na dvojnásobku i více Vašeho původního plánu. Snažte se vždy vybrat jen určitou oblast ve které se chcete zlepšit. Netlačte na pilu v deseti bodech zároveň.
Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses