Jak poznat že vás práce zabíjí

Dělejte co vás baví. Ne každému se to však poštěstí a práce ho nemusí naplňovat tak, jak by si představoval. A pokud vás trápí pocit, že je neděle a musíte zítra do práce, nezoufejte. Někdo má totiž tento pocit každý den.

Jak poznat že vás práce zabíjí

Dle mnoha výzkumů jen jeden ze čtyř lidí dělá něco, co jej opravdu naplńuje. Zbylí svoji práci snášejí jen díky penězům. Pojďme se podívat jak poznáte, že vás práce pomalu zabíjí.

Stres a málo spánku

Probdělé noci přemýšlíte o následujícím dnu, jak přežijete kolegy, šéfa a otravnou náplň práce? Není třeba chodit daleko k závěru, že takový styl života vám může uškodit. Nahromazený stres z práce může způsobit zdravotní potíže, které za to rozhodně nestojí. Jakmile na sobě spozorujete první příznaky přepracování, jako unavené oči, sešlá nálada, okamžitě si jděte odpočinout. Jedině odpočatý organismus může čelit pracovním úkolům bez úhony. V žádném případě se nesnažte nahnat spánek za pomoci prášků na spaní. Je to pouze přehazování jednoho problému přes druhý.

Zdravotní komplikace spojené s prací

Stres, bolesti zad, unavené oči, nepravedelná strava to vše na sobě můžete pozorovat, pokud vám dává práce zabrat. Největší zabiják je však stres. Lidé stresovaní ze svého zaměstnání to nejvíce odnášejí na zdraví. Pokud je to váš případ, na nic nečekejte a ihned začněte řešit jak to změnit.

Syndrom vyhoření

Děláte co můžete, pomáháte kolegům v práci, plníte termíny prací a žádná změna na výplatě? V takové situaci se často dostaví dřív nebo později syndrom vyhoření. Stres, zoufalství a beznaděj z nekonečného koloběhu vás mohou dohnat až ke zdravotním komplikacím. V žádném případě tyto signály neberte na lehkou váhu.

Málo času na rodinu

Chodíte pozdě domů, nestíháte trávit s rodinou pomalu ani víkendy, musíte odmítnout besídky, představení a soutěže dětí. Rodině se můžete tímto tempem snadno odcizit. Pokud vás práce ždímá časově natolik, že na rodinu není čas, měli by jste se zamyslet. To že dětem koupíte drahé hračky a elektroniku jim nemůže vykompenzovat čas strávený s rodiči.

V práci nestíháte

Máte ten pocit, že jste snad už od rána nic nejedli? Šéf vás honí po pracovišti a není čas na nic. Zapomínáte jíst a pít. Hrozí vám zastavení metabolistmu. Tělo takový nápor bez energie a tekutin dlouho nezvládne. Pokud tedy chcete přežít pracovní vypětí a zvládnout více práce, dbejte na pitný režim, dostatek jídla a odpočinku.

Poznáváte se v některém z těchto bodů? Pokud ano není třeba panikařit, ale naopak, je vhodná chvíle se v klidu zamyslet kam a jak chcete v životě směřovat.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses