Jak poznat že díte bere drogy

Jednou z největších obav každého rodiče je, aby jejich dítě nebralo drogy. Když děti prochází pubertou, jsou snadno ovlivnitelné vnějšími vlivy. A tak se snadno i ze vzorného školáka může stát problémový jedinec. Varovných signálů však přichází mnoho, jen je třeba je umět rozeznat.

Jak poznat že díte bere drogy

 

Prospěch ve škole

Jsou případy, kdy se i vynikající student během půl roku propadne až na samotné dno. To jsou však extrémy. Náznaky mohou přijít ve velice nepatrné odchylce od standardního režimu. Vaše dítě se může například přestat připravovat do školy, plnit úkoly a jiné věci, které byly ještě před nedávnem samozřejmostí.

Přátele

Vzpomínáte kdy jste naposled viděli toho bezva kámoše co má váš syn? Ne? I to může být jeden z častých náznaků, že je něco v nepořádku. Děti ovlivněné užíváním drog často opustí své dlouholeté přátele a začnou se stýkat s lidmi obvykle z nižších sociálních vrstev. Drogy jim totiž nedovolí držet tempo s normálním životem a kamarády z dřívějška.

Náladovost

Zpozorovali jste poslední dobou výkyvy nálad u vašeho potomka? U puberťáka nic neobvyklého, ale může také jít o jeden z příznaků užívání drog.

Vzhled a oblékání

U vzhledu dochází často k proměnám jakmile se dítě chytné nějaké party a snaží se zapadnout. Nemusí jít nutně o problém spojený s drogamy, je však dobré mít se na pozoru.

Citlivost na soukromí

Vpadnout do pokoje teenagera bez klepání nikdy nic dobrého nepřinese. Může se však stát, že má dítě přehnanou potřebu tajit svoje mimoškolní aktivity a stranit se rodine. Pak je důvodné podezření na místě a je vhodné si o tom promluvit dříve, než se vám celá věc vymkne kontrole.

Náhodné věci po domě

Informovanost je základem k řešení problému. Najděte si informace o populárních drogách a věcech kolem nich. Přehnaná starost o soukromé věci u dítěte může značit schovávání drog a díky informovanosti snadno odhalíte o můžete tak včas pomoct.

 

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses