Cukr jako sladký jed

Je cukr jedovatý? Na tuto otázku nelze zcela jasně odpovědět protože existuje hned několik druhů cukru. V běžné stravě se však bohužel setkáváme spíše s těmi škodlivými. Jsou totiž běžnou příměsí umělých přísad v potravinách. Navíc jsou mnohdy dobře skryty a snadno se tak stane, že nadměrný příjem cukru v našem těle, způsobí nejrůznější problémy.

Cukr jako sladký jed

Tady je hned 5 nejzajímavějších věcí, které cukr způsobuje ve vašem těle:

Cukr obaluje vaše orgány tukem

Velký podíl v cukru tvoří díky modernímu způsobu zpracování také fruktóza, která spouští proces ukládání tuku. Takto vynucené ukládání tuku v těle vede k jeho skladování na méně běžná místa jako například jeho usazení kolem žaludku. Moderní doba tak dala za vznik novým onemocněním díky způsobu výroby cukru, který do roku 1980 ještě neexistoval.

Zvyšuje riziko cukrovky

Dle posledních studií se ukázalo, že každých 150g cukru navíc, než je denní dávka. Zvyšuje riziko cukrovky o 1.1%. A to je vysoké číslo vezmeme-li v úvahu, že dávka cukru je díky zpracování potravin mnohdy vyšší, než se může na první pohled zdát.

Zvyšuje napětí v krevním oběhu

Cukr navíc v těle vyprodukuje velké množství inzulínu do krevního oběhu. Zatížený krevní oběh, který musí dopravovat inzulín navíc pak dlouhodobě trpí. Dochází ke snížení pružnosti a síly krevních stěn u cév, neboť jsou neustále pod velkým tlakem.

Cukr vás promění v závisláka

Nekouříte, neberete drogy ani nepijete? Ale rádi si pochutnáte na fast foodu nebo každý den svůj jídelníček prokládáte tyčinkami a čokoládou? Pak je dost pravděpodobné, že jste závislým na cukru. Cukr totiž do mozku vypouští chemikálie způsobující euforii. Podobně taky fungují omamné látky. A jak omamné látky i na cukr si tělo vypěstuje odolnost. Pro blahodárný pocit je tedy potřeba více cukru než dříve..

Cukr z vás udělá energetickou zombii

Přepadne vás chuť na čokoládu a tak v klidu spořádáte celou tabulku na posezení. Kromě lahodné svačinky do sebe vpravíte také velké množství nárazové energie. Tabulka čokolády vás sice pěkně nakopne, bohužel však tento efekt do půl hodiny vyprchá. Čas na další tabulku? Kdepak. Tento koloběh náhlé energie v kombinaci s uspokojujícím pocitem po spořádání čokolády by vás brzo dostal do zdravotních potíží.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses