Aktivity pro obézní děti

Dokud jsou děti malé, tak lezou po stromech, běhají, skáčou, prostě dovádí. S přibývajícím věkem však pohybu ubývá.

Aktivity pro obézní děti

Starší děti celý den prosedí ve škole a dvě hodiny tělocviku týdně nic nezachrání. Po škole je většina dětí vyčerpaná a hledá útočiště v blízkosti televize, počítače nebo jiné elektroniky. Pohybové aktivity stále více upadají na úkor moderního stylu života. A tak děti méně navštěvují zájmové kroužky a raději sedí u internetu. Snadno tak přiberou kila navíc, která se však těžko shazují. Máme pro vás však několik rad jak proti tomu bojovat:

Pohyb je základ

Prvním krokem k léčbě dětské obezity je pravidelný pohyb. Nejde ani tak o vytrvalostní nebo silové aktivity, ale o aktivity samotné. Jak se říká, “Je lepší dělat něco, než nic”. A u obézních dětí to platí dvojnásob. Je třeba začínat pozvolna, nejlépe skrze aerobní cvičení, která posílí správnou funkci srdce. Zpočátku stačí 30 min cvičení denně a postupně se délka zvyšuje. Je třeba dát pozor na přetížení. Srdeční tep by se měl držet na 140 tepech za minutu a celková délka cvičení nesmí přesáhnout 1,5 hodiny.

Jaké cvičení vybrat

Nejjednoduší formou cvičení je chůze. Začněte tím, že vynecháte dopravní prostředky a výtahy. Pokračujte procházkami na delší vzdálenosti a doporučují se také tance, bojové sporty a plavání.

Doporučené jistě jsou:

  • jízda na kole
  • míčové hry
  • jízda na kolečkových bruslích
  • lyžování

Samotný pohyb však není vše

Cílem totiž není jen zhubnout, ale také posílit celé tělo. To je základním stavebním kamenem pro všechny ostatní cíle. Ochablé svaly se musí prvně dát do pohybu a v kombinaci se správnou stravu navyšujeme tempo a délku. Celková změna životního stylu na sebe nenechá dlouho čekat. I když mohou být začátky těžké, výsledky se dostaví postupně samy. Je dobré nechat na dítěti, který sport nebo aktivitu zvolí za svoji oblíbenou. Zábavným sportem se zvyšuje šance na úspěch o 100%.

 

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses