9 Potravin, které vám pomohou zhubnout

Chutné pokrmy, které vám pomohou k hubnutí? Zní to příliš dobře, aby to byla pravda.

9 Potravin, které vám pomohou zhubnout

Není o tom pochyb: Hubnutí je jednoduchá matematika. Musíte jíst méně kalorií, než spálíte.

Určité potraviny mohou pomoci snížit tělesnou hmotnost, protože pomáhají udržet pocit sytosti déle a omezit chutě.

Někteří dokonce zrychlí váš metabolismus. Podívejte se tento seznam, než jdete do supermarketu:

Hořká čokoláda, klobása, ořechy a vejce? Všechny jsou na seznamu. Je to o pocitu být plný a spokojený.


1. Fazole
Jsou levné, zasytí a jsou všestranné, fazole jsou výborným zdrojem bílkovin. Fazole mají také vysoký obsah vlákniny a jsou pomalu stravitelné. To znamená, že pocit sytosti vydrží déle, což by vám mělo pomoci přestat jíst více.

2. Polévka
Začněte jídlo šálkem polévky, a můžete jíst méně. Nezáleží na tom, jestli polévka je krémová nebo vývar. Chcete-li hubnout zachovejte v polévce 100-150 kalorií na porci. Takže nepoužívejte smetanu a máslo.

3. Hořká čokoláda
Chcete si užít čokoládu mezi jídly? Vyberte čtverec nebo dva tmavé  mléčné verze. V jedné studii, milovníci čokolády, kteří dostali hořkou čokoládu, jedli o 15% méně pizzy o několik hodin později, než ti, kteří jedli mléčnou čokoládu.

4. Zeleninové pyré
Můžete přidat více zeleniny do svého jídelníčku, užívat si "podvádění" potravinami, a tím snížit kalorie, které jíte, všichni ve stejnou dobu. Když přidáte pyré z květáku a cukety a sýrem, chutnalo lidem stejně. Ale jedli 200-350 méně kalorií. Tato zdravá zelenina přidala objem chutnému jídlu.

5. Vejce a klobásy
Snídaně bohatá na bílkoviny může pomoci odolávat útokům chutí po celý den.

Ve studii skupiny obézních mladých žen, ty, které začaly den s 35 g bílkovin - to je asi mnohem víc, než budete jíst -  se cítily plnější hned. Ženy snědly 350 kalorií na snídani, jejíž jsou součástí vajíčka a hovězí maso v klobáse. Účinek snídaně s vysokým obsahem bílkovin vypadal, že vydrží do večera, kdy ženy jedly méně mastného a sladkého, než ženy, které měly cereálie k snídani.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses