8 věcí kterým propadnete když začnete žít zdravě

Dieta ve stylu coca-cola, hamburger a pizza je snadno udržitelná. Tato jídla mají v hledáčku vaše chuťové buňky a rozhodně neradi se s vámi loučí. Vypěstovat si na takové stravě závislost jde snadno. Následné vysazení cukru a tuku je ale dřina. Kdo však tuto hranici už jednou překročil tak ví, že i zdravý životní styl ukrývá svoje závislosti. Ty sice nejsou na první pohled viditelné, ale když se zeptáte někoho kdo se udržuje fit. Zjistíte, že zdravý životní styl je plný závislostí.

8 věcí kterým propadnete když začnete žít zdravě

Nevěříte? Tady jsou ty největší zdravé závislosti:

 

Začnete mluvit jako fitness instruktor

Kdo cvičí delší dobu, tak je to na něm vidět. Toho si povšimne jeho okolí a zaplaví jej otázkami, jak, kdy proč a kolik toho musejí udělat, aby mohli vypadat stejně. Čekají skoro zázračný recept na hubnutí. Ten však nepřijde. Za vším je dřina a pot. Někdo se však přeci jen shlédne v rozdávání rad a snadno se tak ocitne v roli instruktora amatéra, který prozrazuje drahocenné rady do začátku.

Voda jako droga

Snad prvním krokem ke zdravějšímu stylu je vysazení veškerých limonád, sirupů a ostatních slazených nápojů. Jakmile se jednou naučíte pít pouze vodu, stane se z ní až blahodárná tekutina. Navíc je snadno dostupná a levná. Přitom ještě před pár týdny se zdálo být pití vody jako nereálný, až bláznivý nápad.

Ranní ptáče

Zatím co organismus zákazníka fast foodu je vyčerpaný po večerním zpracování těžkého jídla, vy jste plní energie. Změna stravy spolu s cvičením se projeví na větší zásobě energie. To je velice příjemná změna oproti dřívějšímu těžkopádnému stylu života. S nově nabitou energií se žije úplně jinak.

Bolest svalů další den po cvičení

Den po cvičení bývá rozhodujícím, neboť tělo opravuje “škody” po cvičení a staví novou svalovou hmotu. Tento proces je provázen bolestmi. V momentě kdy si uvědomíte, že tato bolest je vlastně odměnou za dobře vykonanou práci, jste nadmíru spokojeni. Takže když vás nic nebolí, máte pocit, že se vlastně flákáte.

Focení jídla už není tak špatný

Jestli jsou sociální sítě místem něčeho, pak je to chvástání se před ostatními. A když už jste se dobrovolně podrobili takovému sebemrskačství v podobě zdravého životního stylu, můžete toho náležitě využít. Stačí si vyfotit salát na oběd, počet uběhnutých kilometrů nebo cokoliv co spolehlivě prohloubí pocit viny u kolegů, kteří právě dojedli kýbl kuřecích křidýlek.

Změřit se dá všechno

Platí zvláště pro soutěživé povahy. V dnešní době smartphonů a fitnes náramků se dá měřit opravdu vše. Počet ušlých kroků, vzdálenost, spálené kalorie, srdeční tep a další. Zkrátka způsobů jak zmapovat vaši cestu ke zdravému životnímu stylu a během něj je požehnaně. Stačí si vybrat.

Jídlo se dá i vypít

Další novinkou, která vám přijde vhod je způsob konzumace stravy. Zakoupením prvního šejkru se vám odemkne tajemná komnata fitness stravy. Nejenže máte k dispozici spoustu drobného jídla pro zahnání hladu. Nyní můžete klidně vzít zeleninu a třeba ji rozmixovat na lahodný šejk. A nejen zeleninu. Lze mixovat ovoce, vločky, jogurty, zkrátka co vás napadne. Osvěžující nápoj se snadno konzumuje a je také rychlejší, než příprava většiny ostatních pokrmů.

Elektronická hudba je vlastně fajn

S rychlejším tempem cvičení, přichází i rychlejší tempo hudby. Těžko by vás valčík nakopl stejně jako poslední pecka od Davida Guetty. Naštěstí se všude povalují seznamy skladeb na míru do posilovny. Stačí jen stisknout tlačítko “play” a vypotit duši.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses