6 věcí o zdraví které nejsou pravdivé

V průběhu let slyšíme od babiček, rodičů a okolí spoustu rad a varování ohledně zdraví, které však nemusí být vždy pravdou.

6 věcí o zdraví které nejsou pravdivé

Tyto zaběhlé mýty se tradují již z dřívějška, kdy nemohla některá fakta potvrdit nebo vyvrátit moderní medicína. Společně se dnes podíváme na ty nejznámější nich:

Po jídle by se nemělo alespon dvě hodiny do vody

Bezprostředně po jídle se přemístí krev do zažívací soustavy kvůli trávení. Lidé se tedy domnívali, že pokud začnete po jídle plavat, snadno dostanete svalovou křeč a můžete se utopit. Faktem je, že skutečně můžete pocítit úbytek energie díky odkrvení svalů, ale nijak to neomezí vaše schopnosti ve vodě.

Mozek využíváme jen z malé části

Nejedná se sice o rčení babiček, ale snad každý někdy slyšel, že používáme pouze zhruba 10% celkové mozkové kapacity. Ve skutečnosti to není pravda. Mozek je zapojen celý i když, některé části pracují více či méně podle dané situace.

Vlasy a nehty posmrtně dále rostou

Tento nedávný mýtus vyvrátili vědci velice jednoduše. Tělo a kůže zejména se po smrti scvrkávají a dochází tak k domění, že nehty a vlasy rostou.

Na škytavku pomůže leknutí

Hojně známý mýtus spolu se zadržením dechu a podobně. Vědci však zjistili, že ani jedno z toho nepomáhá. Zbavit se škytavky však můžete snadno, stačí spolknout lžíci krystalového cukru.

Čtení v šeru zhoršuje zrak

Ani tohle se nepovedlo prokázat. Čtení v šeru unavuje oči, neboť musí více zaostřovat a soustředit se než za dobrých světelných podmínek. Nijak se ale zrak nezhorší. Oči jsou pouze unavené a spánkem se zase vrátí vše do normálu.

Vlasy a chlupy rostou rychleji když se holíte

Bohužel, kdo by chtěl vyzrát na plešatost právě tímto způsobem, má smůlu. Vlasy a chlupy rostou stále stejně rychle i silně. Pouze kratší se nám zdají jiné, neboť jsou silnější a pevnější.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses