6 TIPŮ pro delší život

Nedávná studie ukázala, že lidé podléhající špatným návykům jako je kouření, nedostatek pohybu, vysoká konzumace alkoholu a nedostatečný příjem ovoce a zeleniny, si mohou zkrátit život až o 12 let. Přitom stačí pár jednoduchých změn životního stylu.

6 TIPŮ pro delší život

Nepřejídat se

Pokud se chcete dožít dlouhého věku, rozhodně se vyvarujte přejídání. Jedna z nejznámějších studií o dlohověkosti se opírá o zvyky Janponského lidu, kde starší 60ti let jí zhruba do 80% plnosti a poté přestanou. Zdravé stravování napomáhá nizké produkci hormonů jenž způsobují proces stárnutí.

Vypněte televizi

Příliš mnoho televize denně může přispět k horšímu zdravotnímu stavu. Studie ukazují, že lidé trávící denně kolem čtyř a více hodin u televize, mají o 46% vetší riziko jakékoliv nemoci. Pro začátek stačí ubrat málo. Každá hodina se počítá a to tvrdě. Co hodina to o 11% vetší riziko zdravotních komplikací.

Vyjděte si s přáteli

Dlouhodobé studie ukazují, že je člověk více náchylný k srdečním onemocněním pokud není oblopen přáteli nebo rodinou. Není to nic divného neboť i zvířata se sdružují ve smečkách a člověk není vyjímkou. Jsme společenští a i když máme rádi samotu, neznamená to, že bychom se měli lidí stranit.

Alkohol jedině s mírou

Nelze jenoznačně říci kdy se zdravá míra alkoholu protíná s nezdravou, neboť co člověk, to jiná snášenlivost alkoholu. Lze však říci, že v malém množství alkohol působí pozitivně na zdravé proudění krve a tím posiluje celkově krevní oběh.

Trocha pohybu

Pokud by někdo měl říci, co nejvíce odpovídá bájné fontáně mládí, pak je to jednoznačně pravidelné cvičení. Člověk, který se nehýbe, jde proti přirozenému chodu těla, které je stavěné na každodenní program. Není tedy težké si představit, že nedostatek pohybu sebou nese různá rizika a to nejen obezitu. Přitom stačí málo. A i to málo vám může klidně přidat několik let života.

Kouření

Zbavit se tohoto zlozvyku znamená asi nejdelší prodloužení života. Rozsáhlé studie vědců zjistili, že pokud přestanete kouřit do 35 let života, můžete se dožít až o 8 let déle. To je dlouhá doba výměnou za škodlivý zlozvyk. Nehledě na další rizika spojené s pravidelným kouřením. Hlavně pamatujte, nikdy není pozdě přestat s kouřením.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses