6 tipů jak předejít stresu během studia

Studenti vysoké školy vypadají mnohdy jako lidé na několik let trvající párty. Bohužel ta párty má i své stinné stránky. A pokud nedokážete házet věci za hlavu jako váš spolužák, pravděpodobně si užijete dost stresující období během studia.

6 tipů jak předejít stresu během studia

Nádech, výdech a hlavně se nebát. Máme pro vás několik tipů jak zatočit se stresem:

Zhluboka dýchejte

Hluboké nádechy a výdechy pomohou tělo zklidnit a uvést do normálního stavu. Je to takové vynucení klidového režimu. Pokud tedy cítíte, že vás stres zaplavuje, pomalým dýcháním se můžete uklidnit a zvládnout tak lépe danou situaci.

Určete si proirity

Místo zběsilé snahy splnit všechny body vašeho plánu naráz, raději plánujte předem podle náročnosti a priority úkolu. Máte odevzdat esej až za dva měsíce? Raději se tedy vrhněte do toho co má termín tento týden. S jasným plánem uvidíte věci lépe, než při pouhém pohledu na objem práce.

Plánujte

To že termín odevzdání práce právě nehoří, neznamená že hořet nebude. Rozdělte si práci na více dní a předejděte tak panice na poslední chvíli. To stejné platí pro domácí práce a jiné úkoly. Nenechte si nic nakupit a nebudete potom ve stresu.

Relaxujte

Nezapomínejte však na sebe. Naplánujte si čas na přátele, posilovnu nebo relax. Čas strávený u televize si dejte jako odměnu za práci a to v jakém poměru chcete. Vždy je lepší začít s předstihem a udělat alespoň něco málo. Správný time management dokáže divy.

Nepolevujte

Disciplína je nejtěžším a zároveň stavebním kamenem celého rozvrhu. Odměnit se relaxem bez práce už není odměna, ale další oddalování nevyhnutelného. Nenechte věci se nakupit. Odměnou za disciplínu vám bude život bez stresu a časem si na takový režim sami zvyknete.

Nebojte se ubrat

Nikdo vás neodsoudí, když nebudete mistr dvou sportů a tří vědních disciplín. Udržovat domov v čistotě, nakupovat, studovat a starat se o sebe vyžaduje nesmírné množství času. Aby jste to vše stihli, musíte často někde ubrat. Není tedy nutné na sebe plést bič a dávat si za vinu, když nestihnete posilovnu nebo denní porci učení. Přeci jen v základu jde o život bez stresu, takže plánujte s nadhledem a nedělejte si těžkou hlavu.

 

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses