6 opravdu škodlivých potravin

Vybrali jsme pro vás několik opravdu škodlivých potravin, které máte pravděpodobně doma i vy. Pokud o sebe dbáte a chcete si udržet zdravý životní styl, pak je tento článek přímo pro vás. Mrkněte čemu je radno se vyvarovat:

6 opravdu škodlivých potravin

Slané čipsy

Samotný proces jejich výroby dává vzniknout rakovinotvorným látkám a navíc obsahují vysoké množství soli a tuku. Když k tomu přidáme ještě chemikálie v podobě příchutí, pak máme dohromady nezdravou bombu.

Limonády

Skvěle vypadající a chuťově neodolatelné limonády sebou nesou značná rizika. Stojí totiž za velkým podílem obézních lidí na světě, nehledě na hrozící riziko rakoviny. Jejich složení je totiž hlavně cukr a přidané chemikálie kvůli chuti.

Sladké pečivo

Koláčky, koblížky a další sladké bomby na nás čekají na pultech pekáren. Nejsou však nic než jen tučná hmota napěchovaná chemikáliemi a cukrem. Ač se dá snadno zahnat akutní hlad koblihou, ve výsledku si tím více uškodíte, než pomůžete. Cukr je sám o sobě návykový a potřeba konzumovat další koblihy a jiné sladké pečivo bude jen narůstat. Raději si nechte zajít chuť.

Snídaňové cereálie

I ten nejzdravěji vypadající obal cereálií snadno klame. Většina z nich jsou cukrem obohacené cereálie, které ve výsledku obsahují více kalorií, než ten poobědový zákusek, který si tak úpěnlivě odepíráte. Pozor také na levné výrobky. Ty mohou obsahovat plesnivé nebo nekvalitní cereálie. I ty totiž z hlediska efektivity prochází strojovou výrobou, kde se šetří jak může a tak mnohdy nedosahují požadované kvality. Nejlepší jsou obyčejné vločky. Zalijte dvě hrsti vloček mlékem a máte zdravou instatní snídani.

Light potraviny

Potraviny označené jako light mají evokovat dojem, že jsou nizkotučné a zdravé. Ve skutečnosti jsou však spíše laciné a jejich nedokonalost a chybějící vlastnosti se nahrazují množstvím chemikálií. Lepší je tedy sáhnout po klasické potravině, než-li její light náhražce.

A na závěr opravdový humus. Hotová mražená jídla.

Nedávný test prokázal, že mražená jídla obsahují obrovské množství soli, které převyšuje denní doporučenou dávku. Navíc nejsou mnohdy tyto výrobky ani z čerstvých surovin, ale z nejrůznějších práškových náhrad. Udělejte tedy svému tělu službu tím, že se takovým výrobkům vyhnete obloukem.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses