6 milníků v manželství které upevňují nebo rozbíjí vztahy

Pamatujete na znění vašeho slibu před oltářem? V dobrém i ve zlém budete společně kráčet životem? No o tom zlém skutečně nikdo nelhal. Každý pár se dříve nebo později dostane do situace, která rozhodne o dalším osudu. Zvládnutí takové situace vytvoří ještě silnější pouto mezi partnery, opak často znamená konec. Tady je několik zlomových bodů každého vztahu:

6 milníků v manželství které upevňují nebo rozbíjí vztahy

Děti

Snadno ztratíte přehled o partnerovi a celkově vecech kolem sebe, když se váš život točí kolem vstávání k dítěti uprostřed probdělých nocích. Ztratíte zájem a sílu na fyzický kontakt. Je však důležité o všem komunikovat. Změny, které sebou děti nesou dopadají na oba rodiče a ti by také měli společně všechno řešit. Nebojte se najmout chůvu pro dítě a udělat si pěkný večer o samotě a v klidu. Je důležité utužovat vztahy i když vám dává dítě zabrat.

Neplodnost

Pokud jste ti, kteří by dali nevím co za tyto probdělé noci, jen aby mohli mít dítě, pak pozorně čtěte. Neplodnost jednoho z partnerů může být ve vztahu problém, ale ne takový, aby neměl řešení. Než se začít jeden přes druhého obviňovat, raději si promluvte a zvažte kroky jako adopce, nebo umělé oplodnění.

Nevěra

Zrada nepřichází bez příčiny. Jakmile se přenesete přes provinilý nebo ublížený pocit, je správné najít příčinu, proč k problému vůbec došlo. Pokud naleznete společně příčinu a zjistíte, že se dá pracovat na obou stranách k nápravě, pak jste na dobré cestě posílit váš vztah touto negativní zkušeností.

Vážné onemocnění

Těžká nemoc nebo následky autonehody vám mohou odkrýt vlastnosti partnera, které jinak v ve zdraví nemáte šanci poznat. Snadno se může stát, že je vám partner/ka oporou o jaké se vám ani nesnilo a zvládnete i tu nejtěžší zkoušku.

Starání se o rodiče partnera

Vzít starší osobu do péče je v mnoha ohledech jako narození dítěte. Stojí to čas, energii i peníze a pár musí spolupracovat jako tým, aby vše klapalo jak má. Je zapotřebí rozdělení domácích prací a plánování, které nebylo předtím potřeba. Společně to však jde zvládnout. Stačí, aby oba chtěli.

Ztráta zaměstnání a finanční tíseň

Je snadné ukazovat prstem a soudit ztrátu partnerova zaměstnání nebo ušlých investic. Nic to však nevyřeší. Neobviňujte jeden druhého a společnými silami se raději opřete do problému. Poté zjistíte, že dočasný úbytek komfortu při finanční krizi následně posílil váš vztah po úspěšném návratu do normálu.

 

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses