6 důvodů proč pít vodu s citronem

Sklenice vlažné vody s citronem každé ráno může způsobit doslova zázraky. Tento jednoduchý trik vám pomůže cítit se lépe a svěží každý den.

6 důvodů proč pít vodu s citronem

Tento levný elixír je podávaný záměrně s vlažnou až teplou vodou, jelikož studená voda je pro tělo z rána zbytečně velký šok. A jaké má tedy účinky?

Nakopne váš imunitní systém

Vitamin C je jako startovací náboj pro váš imunitní systém a citronová štáva jej obshuje obrovské množství. Vitamin C je zároveň spotřebován jako první pokud dojde na stresové situace. Nebojte se tedy doplnit hladinu vitamínu C během pracovního dne a stresových situací.

Podstatný vliv na hubnutí

Voda s citronem je skutečným pomocníkem při hubnutí a to díky obsahu pektinové vlákniny. Studie také prokázali, že lidé s bohatým obsahem zásaditých potravin ve svém jídelníčku hubnou rychleji. Proto se doporučuje vypí sklenici teplé vody s citronem  před každým jídlem.

Úleva pro žaludek

Tento elixír pomáhá na spoustu žaludečních problémů jako: pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrům produkovat žluč a to přispívá k dobrému zažívání. Citron má navíc skělé detoxikační účinky. Po jeho zpracování v našem těle nezůstanou žádné kyseliny a to napomáhá srovnání hladiny pH v těle.

Pomocník v péči o pleť

Díky desinfekčním účinkům citronu jej můžete aplikovat přímo na popáleniny a snížit riziko výskytu jizev a zánětů. Vitamín C, kterého citron obsahuje velké množství také způsobí, že vaše pleť bude svěžejší a mladší.

Svěží dech a zdravý krk

Na bolení v krku je voda s citronem jako dělaná. Desinfekční účinky pomohou v případě napadení krku jakýmkoli druhem bakterií a navíc vás zbaví zápachu z úst.

Nakopne vás energií

Voda s citronem může plně nahradit ranní kávu. Nevěříte? Vyzkoušejte. Nejenže je vhodné nahradit kofein tímto přírodním detoxikantem v podobě citronu, ale také vám dodá energii potřebnou pro zvládnutí celého dne. Už žádná poobědová unava a potřeba honem běžet pro kafe. Stačí si pouze vypěstovat návyk v podobě vody s citronem na každé ráno.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses