6 důvodů proč je výběr jména docela porod

Mít dítě je vskutku skličující událost. Je třeba zařídit milióny věcí ještě než se narodí a další milióny potom. Co je však skutečně těžkým oříškem je výběr samotného jména. Tady je několik důvodů, proč to nebude tak snadné:

6 důvodů proč je výběr jména docela porod

Musíte se shodnout s partnerem

Pojmenovat dítě nelze na základě kompromisu, jako když objednáváte pizzu pro sebe a partnera na páteční večer. Shodnout se na jménu pro dítě je vážná věc a může se snadno stát, že se vám jako lusknutím prstu rozplyne sen o vytouženém jménu.

Prozradit jméno před porodem

Tento dobrý skutek se vám může snadno vrátit jako bumerang. Rodinní příslušníci se milerádi vrhnou do vášnivé diskuze o vašem výběru. Mohou vám tak nejen výběr znechutit, ale také vás mohou svést k pochybnostem jestli je to skutečně správně.

Neprozradit jméno před porodem

Ač se tato strategie vzhledem k předchozímu bodu může zdát jako vítězná, máme pro vás jedno upozornění. Může se totiž snadno stát, že vás někdo předběhne. Nechcete totiž zjistit týden před porodem, že vaše sestra, kamarádka nebo kdokoli blízký zvolil právě vaše vysněné jméno a tím vše tak trochu zevšednělo.

Obavy z výsměchu kvůli nevšednímu jménu

Zbystřete hlavně ti, kteří mají na svém seznamu jména jako Kordula nebo Kryšpín. Ač mohou znít tyto jména hodně trendy, nemusí to tak připadat všem. Snadno tak sklidíte pouze tápavé pohledy a falešné lichotky.

Hledání něčeho mezi všedním a výstředním

Nechcete, aby se váš chlapec jmenoval stejně jako dalších jeho dvacet spolužáků. Zároveň však netoužíte po tom, aby si vaše dítě dobírali kvůli jménu, které jde stěží vyslovit. Někde však musí existovat zlatá střední cesta. Snad.

Musíte myslet na přezdívky

Nejenže chcete vybrat perfektní a formální jméno, se kterým se bude jednou váš potomek prezentovat na pracovním pohovoru. Musíte také myslet na to, aby nebyl terčem posměchu díky jednoduchému komolení jména. Takže dvojí práce u každého jména.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses