5 účinků čaje které možná neznáte

Čaj pijeme protože umí skvěle zahřát i osvěžit a hlavně nám chutná. Mimo tyto hlavní důvody působí příznivě hned v několika oblastech.

5 účinků čaje které možná neznáte

Čaj jako lék

Pitím čaje pomáháte své tělo hydratovat narozdíl od kávy, která tělo spíše odvodňuje. Skvěle také přispívá k termoregulaci těla. V zimě krásně zahřeje a během léta dovede osvěžit. Je také skvělým pomocníkem při nemoci, kdy jeho pití vyvolává pocení, což je přirozený způsob léčby. A pomůže i v případě střevních infekcí.

Čaj obsahuje antioxidanty, které jsou známé pro zpomalování procesu stárnutí a antibakteriální zase ochrání před nemocemi. Jako zástupci, co se obsahu pozitivních látek týče, patří rozhodně čaj zelený a černý.

Pozitivní účinky na 5 částí lidského těla

Kosti

Pitím čaje zároveň posilujete svoje kosti. To platí zejména u starších žen, které často trpí osteoporózou. Fluoridy a další minerály totiž posilují hustotu kostní hmoty a její výdrž.

Kůže

Málo známým faktem je, že čas pomáhá v prevenci rakoviny kůže a zároveň ji posilujete. To je zvlášť užitečné, pokud se rádi opalujete. Jen pozor, na spáleniny už je čaj krátký. Poškození buněk při spálení je bohužel nevratné.

Imunitní systém

Zelený čaj vám pomůže v boji s chřipkami a nachlazením. Obsahuje látky, které zvyšují počet tzv. T buněk, které tvoří obranyschopnost vašeho těla. Z toho důvodu zelený čaj dokáže pomoct, při závažných nemocech jako je zápal plic nebo chřipka.

Srdce

Každodenní pití čaje výrazně pomáhá k snížení rizika infarktů. Snižuje totiž hladinu cholesterolu v krvi a regeneruje stav cév. Dle vědců pitím jednoho šálku denně snížíte riziko infarktu až na polovinu a pití až čtyř šálků denně sníží toto riziko na 30%.

Mozek

Čaj, stejně jako káva, obsahuje kofein a tein. To jsou látky, které pomáhají k revitalizaci těla a schopnosti se soustředit. Zároveň je čaj využíván k prevenci neurologických onemocnění, obzvláště těch degenerativních jako je Alzheimer. Stačí dva šálky denně na podporu schopnosti učení a celkovou paměť.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses