5 největších chyb při cvičení

Pohyb a cvičení celkově neodmysliteně patří ke zdravému stylu života. Ne každý však máme stoprocentní znalosti ohledně cvičení a často se bojíme zeptat. Tady je těch 5 nejčastějších přešlapů při cvičení, kterým je nejlepší se vyvarovat:

5 největších chyb při cvičení

Nedostatečné nebo špatné informace

V dnešní době se lidé bojí zeptat a raději hledají pomoc ve videích a návodech na internetu. Těch je však obrovské množství a velice těžko se člověk dokáže orientovat v tom co je a není vlastně správně. Nemluvě o tom, že nastudované cviky poté provádíte z paměti bez kontroly další osoby.

Pokud cvičení berete vážně, je dobré vyhledat pomoc osobního trenéra a společně absolvovat několik cvičení. Trenér vám poradí jak správně cvičit a dosáhnout svého cíle.

Špatné držení těla

Mnozí lidé trpí na bolesti v zádech a příčinu hledají všude možně. Často je však na vině špatné držení těla. To v kombinaci s prováděnými cviky prohlubuje problém a dostaví se bolesti. Pokud chcete někde začít hned teď, rozhodně to bude správným držením těla. Narovnejte záda a ramena tlačte dozadu.

Vzhled především

Cvičení je komplexní činnost, která sebou nese příjemné í méně příjemné části. Lidé, kteří orientují cviky pouze na vzhled, často podlehnou, neboť se nedostaví rychle jejich vysněné výsledky. Cesta ke štíhlému a pevnému tělu však vede přes sérii komplexních cviků. Velké množství svalů neuvidíte na první pohled, ale jsou důležitým základem pro celkovou kondici, na které pak staví těžší cviky. Ty které formují tělo na pohled.

Nepravidelnost

Lennost je zhoubou každého člověka. Tu a tam se stane, že vynecháme cvičení. Problém je v tom, že z občasného vynechání snadno sklouzneme na úplnou nulu. Takové rozhození nastartovaného režimu vás ale přijde draho. Stanovte si jednoduché cíle a pomalu navyšujte. Zvýšíte tak šanci, že opravdu dodržíte svých plánů a vyhnete se tendenci vynechávat cvičení.

Nárazovost

Novoroční předsevzetí, jízlivá poznámka partnera, to jsou jedny z impulzů pro cvičení, které spoustu lidí dokážou zvednout z pohovky. Bohužel to není příliš dobře i když to tak bylo třeba myšleno. Strach ze zklamání okolí a sám sebe může podrazit jinak pevnou vůli člověka cvičit. Raději začněte pozvolna sami, jednoduché cíle vás povedou a první úspěchy dodají motivaci.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses