5 mýtů o vašich vlasech

Stejně jako většina žen, pravděpodobně svoje vlasy hýčkáte jako v bavlnce. Jsou na vašem těle výrazným prvkem a chcete s nimi udělat dojem. Existuje proto tedy celá řada způsobů jak pečovat o svoje vlasy. Některé jsou nezbytné a jiné jsou spíše jen pověrou, která ničemu nepřidá. Máme pro vás hned několik mýtů, které nejsou tak úplně založené na pravdě.

5 mýtů o vašich vlasech

Mýtus: Pravidelným střihem přimějete vlasy růst rychleji

Realita: Vlasy rostou rychlostí zhruba půl centimetru za měsíc. Pravidelným střihem sice nepodpoříte růst vlasů, ale nebudou se vám třepit konečky. Ve výsledku budou tedy vlasy více poddajnější vašemu střihu a záměru, než když si ledabyle rostou několik měsíců. Pokud chcete opravdu podpořit růst vlasů, zaměřte se na stravu bohatou na protein a omega 3 mastné kyseliny.

Mýtus: Vytrhávání šedivých vlasů vede k jejich růstu

Realita: Vytržením šedivého vlasu nejen že zabráníte jejich růstu, ale také zabráníte růstu normálního vlasu na tomto místě. Vytrhávání vede k poškození pokožky a může způsobit lysá místa na hlavě. Nikdy netrhat!

Mýtus: Časem se stanete imunní na vlasové přípravky

Realita: Právě naopak, neustálým používáním většiny šampónů dochází k mdlému efektu vlasů. Šampóny obsahují velké množství silikonu, který zpočátku vlasy vzpruží a oživí. Později se však silikon zanese u vlasových kořenů a je nejlepší jej jednou za čas pořádně vymýt speciálním přípravkem.

Mýtus: Zalehnout do postele s mokrými vlasy je poškozuje

Realita: Je naprosto v pořádku jít do postele s mokrými vlasy. Jen mějte na paměti, že musejí být rozpuštěné. Zalehnout do postele s mokrým drdolem nebo culíkem může snadno vlasy polámat. Nejvíce se doporučuje před spaním dostat z vlasů co nejvíce vody a použít kondicionér.

Mýtus: Kondicionér je nutné nanášet od kořínků po konečky

Realita: Není třeba to nějak složitě rozpitvávat. Stačí se vyvarovat nerovnoměrnému nanášení kondicionéru a přílišnému tření rukou při jeho aplikování.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses