5 snadných TIPů na hubnutí zaneprázdněné lidi

Možná, že jste vrcholový manager a pojem obědová pauza je vám vzdálený, nebo pracujete více jak 10 hodin denně a nebo se staráte o dítě doma a na nic nezbývá čas. Tady je pár tipů jak si držet váhu i když se to zdá časově nemožné.

5 snadných TIPů na hubnutí zaneprázdněné lidi

Když je člověk ve stresu a časovém vypětí, stravovací návyky jdou stranou jako první. Nehledě na možnosti vaření zdravého jídla doma nebo stíhání posilovny. Přesto si zkuste doma některý z těchto tipů, možná budete příjemně překvapeni:

Vyhažte bordel

Možná bude strastiplné projít veškeré regály, poličky, lednici a vyházet veškeré nezdravé potraviny. Vaše tělo vám za to však v budoucnu poděkuje. Když není čas, zaháníme hlad nezdravými tyčinkami, čipsy, rozmraženými produkty a jiným nezdravým  jídlem. To všechno musí pryč.

Vypište si cvičební plán

Když si řeknete, že ve čtvrtek půjdete cvičit, snadno se na to zapomíná nebo přechází. Když si však určíte přesnou hodinu, kdy chcete do posilovny a tu si zapíšete perem. Podvědomě budete směřovat svůj rozvrh tak, aby jste se do posilovny skutečně dostali.

Myslete dopředu

I ten zaneprázdněný byznysmen nebo matka s dětmi musí najít večer čas na přípravu zdravého jídla dopředu. Udělejte si třeba hrnec rýže nebo maso v pomalém hrnci. Jídla jako tyto vydrží v lednici několik dní a dají se snadno využít do celé škály pokrmů.

Mějte vždy po ruce něco k zakousnutí

Noste sebou něco malého k snědku a předejděte pocitu hladu. Ideálně kdekoliv jste, něco mějte v záloze. Do práce si nakupte zásoby, krekry v šuplíku nebo řecký jogurt v ledničce. Malé porce jídla po celý den pomohu předejít hladu, které končí večerním přejídáním z nedostatku času během dne.

Parťák do posilovny se vždy hodí

Nemáme na mysli někoho, kdo vás bude nahánět, kdy už konečně půjdete cvičit. Spíše někoho jako jste vy sám/a. Společnost v posilovně je příjemným zpestřením a navíc i motivací. Když víte, že na vás někdo v posilovně čeká v daný čas, tím spíše nevynecháte.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses