4 TIPY jak udržet pevný vztah

Pokud chcete, aby váš vztah odolal překážkám a neochabnul, je dobré, aby vás s partnerem nebo partnerkou spojovalo silné emocionální pouto. Tady je pár rad, jak takové pouto vytvořit a udržet.

4 TIPY jak udržet pevný vztah

Buďte pozorní

Pokaždé když váš partner jen utrousí poznámku o konkrétním tématu, poslouchejte. Snažte se pochopit jakým způsobem je daná poznámka spojena s ním/ní. Pozorným nasloucháním jeden druhého se tak budete moci snadněji vcítit do situace vaší drahé polovičky a lépe si porozumět. Pokud je to pro vás přirozené, můžete také vyjádřit soucit.

Dělejte společně věci které máte rádi

Pokud máte oba společné koníčky, snažte se toho využít a dělat věci společně. Běžte na procházku do lesa, do kina na film, který checte oba vidět. Cokoliv co vás napadne. Je to velice jednoduché a váš vztah to velice posílí.

Partnerovi uděláte o to větší radost, když s ním společně podniknete věci, které má v oblibě pouze on/ona. Můžete tak snadno prolomit bariéru, kde si partner myslí, že by vás daná aktivita nezajímala a proto se často ani nezeptá, zda se chcete přídat. Někdy však stačí pouze překonat lennost, když zrovna nemáte na něco chuť. Partner chce jít sportovat, ale vy byste raději zůstala doma? Zkuste s ním vyrazit. Jistě ocení vaši snahu dělat to, co jej zajímá a co má rád.

Projevujte lásku takovým způsobem který vás spojuje

Vy se můžete cítit nejvíce milováni, když partner nebo partnerka vyřknou ty dvě magická slova, ale to nemusí platit nutně obráceně. Pro vašeho partnera může být největším projevem lásky například právě zmiňované společné aktivity, nebo společné zdolání překážek v životě. Pozorným nasloucháním a poznáváním se navzájem zjistíte jak partnerovi dát nejvíce najevo, že jej milujete.

Na hádky nahlížejte z obou stran

Všechny vztahy jsou provázeny občasnými hádkami. Je to přirozený způsob jak vyventilovat nahromaděné pocity a uvolnit tak zbytečné napětí mezi vámi. Svoje argumenty mají vždy obě strany. A časem zjistíte, že věci, které nevadí vám však mohou vadit tomu druhému. Pokud se na věci podíváte z jeho strany, může to najednou celé dávat smysl. Proto je dobré být otevřený a mít pochopení pro toho druhého.

Databáze nemocí
více ->
Půjčovna zdravotních pomůcek
symetrie.cz
Související články:
Interesting reading in english: Questions about Ilnesses